0ks za 0€
zobraziť košík

Rady pri výbere

 Vyberte si prosím kategóriu výrobkov z nižšie uvedenej ponuky pre zobrazenie Rád pre nákup s užitočnými tipmi a témami, ktoré by ste mali pri nákupe techniky Husqvarna zvážiť.

 

Robotické kosačky

Automower® je ako zamestnať záhradníka na plný úväzok, ale za zanedbateľnú výplatu. Automower® je prvá celkom robotická kosačka na trávu, ktorá je schopná pracovať po celý deň a deň za dňom. Je užívateľsky príjemná a ohľaduplná k životnému prostrediu, pretože je poháňaná elektrickým prúdom a neprodukuje žiadne škodlivé výfukové plyny. Unikátna technika kosenia tkvie v tom, že Automower® neustále a opakovane kosí trávu pri náhodnom vzorci pohybu v ohraničenom priestore, ktorý vymedzíte. Keď nastane čas pre dobitie batérie, Automower® sa automaticky vráti do svojej nabíjacej stanice.

 

Automower® je navrhnutý pre kosenie trávy na najjednoduchších trávnatých plochách po zložité, zvlnené záhrady. Ak je v ceste prekážka ako napr. strom alebo veľký kameň, Automower® jednoducho opatrne zacúva a zvolí nový smer pred tým, ako pokračuje ďalej. To platí aj o domácich zvieratách na záhrade. Automower® im v žiadnom prípade neublíži.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe kosačky Automower® Husqvarna

 • Zvoľte model kosačky Automower® podľa veľkosti plochy, ktorú bude kosiť.
 • Veľké kolesá dovoľujú kosačke Automower® jazdiť po nerovnom trávniku a zvládať sklon terénu až do približne 35%.
 • Kosačka Automower® je odolná voči poveternostným podmienkam a bezstarostne pracuje v daždi.
 • Ovládací displej má veľmi jednoduchý dizajn a pracuje obdobne ako mobilný telefón. Môžete zvoliť nastavenie, ktoré zodpovedá vašim individuálnym potrebám.
 • Kosačka Automower® má ochranu proti odcudzeniu a môže byť ponechaná bez dozoru. V prípade, že sa ju niekto pokúsi odcudziť, Automower® sa stane celkom bezcenou.
 • Kosačka Automower® je neuveriteľne tichá. Ani pri práci v nočnej smene nebude rušiť susedov.

Ridery

RideryS vpredu zaveseným kosiacim zariadením máte dokonalú kontrolu nad pracovnou plochou, umožní vám tiež dosiahnuť pod kry a dostať sa bližšie k plotom a stenám. Jedinečná manévrovateľnosť vďaka unikátnemu kĺbovému riadeniu umožňuje veľmi ľahké ovládanie Rideru. Pracujete oveľa efektívnejšie a docielíte vynikajúce výsledky rýchlejšie a s menšou námahou. A naviac, široká ponuka príslušenstva vám pomôže zvládnuť aj iné práce na záhrade v priebehu celého roka. S alebo bez AWD (náhon na štyri kolesá) – rozhodnutie je vo vašich rukách.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe Rideru Husqvarna

 • Kĺbové riadenie spoločne s hydrostatickou prevodovkou zabezpečuje hladkú prevádzku, a preto môžu byť práce prevedené s väčšou precíznosťou.
 • Ak je vaša trávnatá plocha klzká alebo v niektorých častiach svahovitá alebo ak uvažujete o používaní rideru po celý rok, AWD (náhon na štyri kolesá) bude veľmi dobrou investíciou.
 • Pozrite si ponuku príslušenstva ako je sweeper, vozík pre zber pokosenej trávy, lístia a nečistôt. Odmachovač, prevzdušňovač, rozmetadlo a prívesný vozík pre úpravu trávnika a snehovú radlicu, snehovú frézu alebo vpredu zavesená rotačná kefa pre upratovanie vjazdov a ciest v priebehu celého roka.

Kosačky na trávu

Kosašky na trávuPri nákupe kosačky na trávu je potrebné najskôr zvážiť, aká veľká je trávnatá plocha a akým spôsobom ju chcete kosiť. Čím väčšia je plocha, tým širší by mal byť pracovný záber.

Metóda BioClip® (mulčovanie) je ideálna, ak požadujete prvotriedne výsledky a ak kosíte často. Na drobno rozsekané ústrižky trávy hnoja trávnik a robia ho oveľa odolnejším voči suchu.

Kosačky na trávu so zberným košom poskytnú úhľadný výsledok a ušetria váš čas, pretože nemusíte pokosenú trávu po dokončení kosenia zahrabať. Kosačku môžete využiť tiež na jeseň pre zber spadnutého lístia. Vhodné je tiež využitie zberu, ak chcete predísť alergickým reakciám na trávu a zabrániť náletu semien plevela.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe kosačky na trávu

 • Na základe veľkosti trávnatej plochy sa rozhodnete pre pracovnú šírku skeletu kosačky.
 • Ak je plocha trávnika stredná veľká až veľká, doporučujeme zakúpiť kosačku s vlastným pohonom.
 • Ak je plocha trávnika stredne veľká a dávate prednosť viac pohybu pri kosení, môžete zvážiť nákup kosačky bez vlastného pohonu.
 • Ak je plocha trávnika malá, môžete zvážiť nákup ručnej kosačky na trávu, ktorá neprodukuje žiadne emisie a ušetrí vašich susedov od hluku.
 • Ak si nie ste istí, aký systém kosenia je pre váš trávnik najvhodnejší a akým spôsobom kosiť, mali by ste si vybrať kosačku, ktorá umožňuje kosiť niekoľkými systémami: vyhadzovanie, zber a BioClip® (mulčovanie).

Záhradné traktory

Záhradné traktoryVšeobecne platí, čím väčšie a menej členitejšie sú trávnaté plochy, tým dôležitejšie je, aby mal záhradný traktor dostatočne veľké kosiace zariadenie. Ak je na ploche veľa prekážok, ako sú stromy a kry, je dôležité, aby bola šírka kosiaceho zariadenia natoľko malá, aby sa traktor mohol pohybovať v najužších pasážiach. V ponuke záhradných traktorov Husqvarna sú traktory s kosiacim zariadením o šírke 77 cm až 137 cm.

Záhradné traktory Husqvarna vám umožnia dosiahnuť tie najlepšie výsledky pri použití metódy kosenia, ktorá bude najlepšie vyhovovať vášmu trávniku. Zvoľte model s integrovaným zberným košom, ak chcete zbierať pokosenú trávu a dosiahnete úhľadného výsledku. Pre rýchle a výkonné kosenie zvoľte traktor s bočným vyhadzovaním. Vykonajte úpravu na BioClip® (mulčovanie), ak váš trávnik potrebuje hnojivo. Ak použijete príslušenstvo z našej širokej ponuky, získate univerzálny záhradný stroj pre celoročné použitie.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe záhradného traktora

 • Záhradný traktor s integrovaným zbeným košom má nejefektívnejší systém zberu.
 • Pre kosenie vyššej a hustej trávy je najefetívnejší typ kosiaceho zariadenia s vyhadzovaním do strany.
 • Použitím rôznych typov príslušenstva môžu byť naše traktory prispôsobené pre zber, BioClip a vyhadzovanie. Tak, aby zodpovedali vášmu typu trávnika a vašim zvyklostiam pri kosení.
 • Väčšina traktorov s integrovaným zberným košom (modely CT/CTH) sú štandardne dodávané s mulčovacou zarážkou (BioClip), pričom deflektor pre zadné vyhadzovanie si môžete dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo.
 • Väčšina traktorov s bočným vyhadzovaním môže byť vybavená dvoj- alebo trojkontajnerovými zbernými košmi ako príslušenstvo.
 • Všetky traktory s bočným vyhadzovaním môžu byť vybavené príslušenstvom pre metódu kosenia BioClip.
 • Pretože traktory s integrovaným zberným košom nemajú deflektor, ktorý vyčnieva do strany z kosiaceho zariadenia, môžu pracovať v užších priestoroch ako je tomu pri traktoroch s bočným vyhadzovaním.
 • Traktor s hydrostatickou prevodovkou sa ovláda podstatne ľahšie ako trakor s manuálnou prevodovkou. S manuálnou prevodovkou musíte traktor zakaždým zastaviť, keď meníte rýchlostný stupeň. Hydrostatická prevodovka ponúka plynulú reguláciu pri jazde.
 • Existujú dve rozdielne riešenia pri hydrostatických pohonoch. Pre maximálne pohodlie si vyberte traktor s ovládaním prevodovky pomocov pedálov, kde sú rýchlosť aj smer ovládané samostatnými pedálmi pre jazdu vpred a cúvanie. Druhá možnosť je pákou ovládaná hydrostatická prevodovka. Ovládacia páka je umiestnená na blatníku a dá sa na ňu ľahko dosiahnuť z miesta vodiča.
 • Naše traktory môžu byť vybavené radom príslušenstva pre širšie využitie v priebehu celého roka, napr. zberacím košom na lístie, odmachovačom, prevzdušňovačom a rozmetadlom pre prípravu trávnika, vpredu zavesenou rotačnou kefou, snehovou radlicou alebo snehovou frézou pre upratanie príjazdových ciest a priechodov v priebehu celého roka a prívesným vozíkom pre uľahčenie práce na vašej záhrade.

Plotostrihy

PlotostrihyPri výbere plotostrihu zvážte, pre aký typ práce ho budete používať. Budete strihať vysoké, nízke alebo dlhé živé ploty? Budete živý plot tvarovať?

Jednostranné plotostrihy sú konštruované najmä pre strihanie rovných úsekov živých plotov. So zubami na jednej strane môže byť strihacia lišta a nôž dlhší, bez toho aby sa zvýšila hmotnosť stroja. Dlhší strihací nôž vám umožní ostrihať väčší úsek pri jednom zábere.

Plotostrihy na tyči sa používajú pri strihaní vysokých a nízkych živých plotov, rovnako ako pôdnych porastov. S plotostrihom na tyči môžete upravovať vysoké živé ploty bez použitia rebríka. Pretože je možné uhlovo natočiť strihaciu hlavu, môžete pracovať oveľa rýchlejšie a je oveľa jednoduchšie dosiahnuť na vysoké alebo nízke porasty. Motor funguje ako protizávažie voči strihacej lište, takže stroj zostáva pri práci stále vyvážený.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe plotostrihu

 • Stroj by mal mať účinný systém tlmenia vibrácií pre minimalizáciu vibrácií z tých častí stroja, ktoré sú v kontakte s obsluhou.
 • Motor by mal byť vybavený určitou formou kontroly emisií z dôvodu lepšieho pracovného prostredia obsluhy, rovnako ako životného prostredia ako celku.
 • Vyberte si plotostrih so zodpovedajúcou dĺžkou strihacej lišty, ktorá bude vyhovovať vami uvažovanému typu činnosti.

Krovinorezy

KrovinorezyNaše krovinorezy sú určené pre kosenie trávy, plevela, malých krov a mládzí. K dispozícii sú v rôznych veľkostiach v závislosti na type práce. Široká ponuka príslušenstva umožňuje používať jeden stroj pre vyžínanie trávy rovnako ako mýcenie krov, buriny a malých stromkov. Majú dlhú nosnú trubku pre zvýšenie jej dosahu.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe plotostrihu

 • Pre maximálnu účinnosť by mal krovinorez mať vysoký výkon, veľký krútiaci moment a rýchlu akceleráciu.
 • Stroj by mal byť vybavený ergonomickým nosným popruhom, ktorý rozloží záťaž, zlepší pohodlie a efektivitu.
 • Řídítka by mali byť natočené smerom k nosnej trubke, aby nedochádzalo k nerovnomernému zaťaženiu chrbáta.
 • Řídítka by mali byť sklápacie pre ľahšiu prepravu a uskladnenie.
 • Motor by mal byť vybavený určitou formou kontroly emisií z dôvodu lepšieho pracovného prostredia obsluhy, rovnako ako životného prostredia ako celku.
 • Čím je širší výber príslušenstva a kosiacich nástrojov, tým je väčší rozsah použitia.

Vyžínače

VyžínačeVyžínače sú používané pre vyžínanie zákutí trávnatých plôch, kam nedosiahne kosačka na trávu. Vyžínač so zahnutou nosnou trubkou je obvykle používaný na vyžínanie okrajov trávnatých plôch a záhonov s kvetami. Stroje s rovnou nosnou trubkou a uhlovou prevodovkou sú určené pre náročnejšie práce, ľahko dosiahu pod živé ploty, kry apod. Ako príslušenstvo môže byť u vyžínača s rovnou nosnou trubkou použitá rukoväť v tvare J, ktorá zabráni užívateľovi priblížiť sa príliš blízko ku kosiacemu nástroju. Pri vyžínaní trávy s kovovým trávnym kotúčom musí byť vždy pripevnená J rukoväť. Ak si budete priať vyžínač, ktorý zvládne viac úloh na záhrade, mali by ste uvažovať o stroji s delenou nosnou trubkou. Mimo to, že sa ľahko uskladní, jedná sa o skutočne multifunkčné stroje, na ktoré môže byť nasadený rad nástavcov ako napr. plotostrih, fúkač, zarovnávač okrajov trávnika, vyvetvovacia píla a zametací valec.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe vyžínača

 • Váš vyžínač by mal mať vysoký výkon a rýchlu akceleráciu pre maximálnu účinnosť.
 • Stroj by mal mať pohodlné rukoväte.
 • Motor by malo byť jednoduché nastartovať.
 • Vyžínač by mal byť čo možno najľahší.

Reťazové píly

Reťazové pílyPrvú otázku, ktorú by ste si mali položiť je, pre aký druh práce reťazovú pílu potrebujete. Náš rozsiahly program reťazových píl zahŕňa modely v rozsahu od profesionálnych po univerzálne píly a píly pre príležitostné použitie alebo hobby píly.

Profesionálne píly, XP a výkonné robustné píly sú navrhnuté pre dennú prevádzku a sú určené pre užívateľov, ktorí požadujú to najlepšie. Píly XP sú tie najefektívnejšie píly s najlepším výkonom v tejto skupine. Výkonné robustné píly poskytují užívateľovi najlepšiu odolnosť pri tej najťažšej práci. Univerzálne píly sú konštruované pre bežné, nenáročné používanie pri rôznych situáciách. Vo väčšine prípadov majú rovnakú základnú konštrukciu ako profesionálne píly. Píly pre príležitostné použitie a hobby píly sú navrhnuté pre tých, ktorí používajú pílu iba príležitostne a dávajú prednosť jednoduchému zaobchádzaniu pred extrémnym výkonom.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe vyžínača

 • Pri práci s pílou používajte správnu techniku, tak bude vaša práca oveľa bezpečnejšia a jednoduchšia.
 • Vždy používajte schválené osobné ochranné prostriedky ako ochranné nohavice, bezpečnostnú obuv, prilbu s ochranou tváre, chrániče sluchu a rukavice.
 • Ak nie ste príliš skúsení, ľahká píla sa ovládá vždy jednoduchšie.
 • Ergonomická konštrukcia a dizajn. Nízka hladina vibrácií v rukovätiach, úzke a dobre vyvážené telo píly sú vždy vítané vlastnosti, aj keď pílu používate len čas od času. Dobrá ergonómia môže byť rovnako dôležitá ako nízka hmotnosť.
 • Účinná ochrana proti spätnému vrhu je predpísaný ochranný prvok vo väčšine krajín. Venujte tiež pozornosť malým detailom ako napr. ako je ľahko vymeniť šróbu zachytávača reťaze, ktorý sa zlomil, a ako sú prístupné ovládacie prvky.
 • Sú údržba a servis píly jednoduché? Ľahký prístup ku vzduchovému filtru a zapaľovacej sviečke a ľahké napínanie reťaze ušetria čas a prácu.
 • Vaša píla ocení pravidelný servis vykonávaný kvalifikovaným profesionálom.

Fúkače

FúkačeExistujú rôzne typy fúkačov vrátane našich ručne nesených a chrbtových. Ručne nesené sa delia do dvoch skupín: tie so zberom a tie bez možnosti zbierať. S fúkačom môžete robiť oveľa viac než iba odpratávať lístie, napr. upratanie nečistôt, odstrižkov trávy, odpadkov alebo ústrižky živých plotov atď.


Čo by ste mali mať na pamäti pri kupe fúkača

 • Stroj by mal mať účinný systém tlmenia vibrácií pre minimalizáciu vibrácií z tých častí stroja, ktoré sú v kontakte s obsluhou.
 • Motor by mal byť výkonný a ľahko štartovateľný.
 • Venujte pozornosť rýchlosti vetra a toku vetra.
 • Ak si vyberiete chrbtový fúkač, mal by mať komfortné nosné popruhy s bedrovým pásom a širokými chrbtovými popruhmi.

Snehové frézy

Snehové frézyExistujú dva typy snehových fréz: jednostupňové a dvojstupňové. Ponuka snehových fréz Husqvarna obsahuje iba dvojstupňové modely, pretože sú najefektívnejšie pre odpratávanie ťažkého a ujazdeného snehu. Dvojstupňové znamená, že sa sneh strojom pohybuje v dvoch krokoch; najskôr je nahrnutý šnekom a následne pomocou obežného kolesa vyhodený výsypným žľabom. Ďalší rozdiel medzi dvoma typmi snehových fréz je, že dvojstupňová fréza má poháňané kolesá, zatiaľ čo jednostupňové modely sú poháňané šnekom.

Pri výbere snehovej frézy by ste mali vziať v úvahu veľkosť plochy, ktorú chcete odpratávať a typické snehové podmienky vo vašej krajine. Snehová fréza s výkonným motorom a veľkou šírkou záberu vám ušetrí čas, pokiaľ je plocha rozľahlá a pokrytá hlbokým ťažkým snehom. Menšie plochy pokryté sypkým snehom vyžadujú menší výkon.

Ponuka snehových fréz Husqvarna zahŕňa stroje s rôznou veľkosťou motora a pracovným záberom medzi 61 cm a 76 cm.


Čo by ste mali mať na pamäti pri nákupe snehovej frézy

 • Snehová fréza s pohonom kolies sa lepšie ovláda než ostatné modely. Vyberte si model s pohonom kolies, pokiaľ pri odpratávaní snehu budete robiť veľa otáčok – buď pri odpratávaní veľkých plôch, kde musíte ísť veľa krát dopredu a späť, alebo pri odpratávaní snehu z kľukatých chodníkov.
 • Pre bezproblémové štartovanie za studena by ste mali zvážiť nákup modelu s elektrickým štartérom.
 • Pre väčšie pohodlie pri práci si vyberte snehovú frézu s vyhrievanými rukoväťami.